Cecylia mieszka w Urugwaju. Ma 48 lat i od 2000 roku cierpi na zapalenie wielomimieśniowe. Jest także chora na anoreksję. Jej organizm jest już mocno wyniszczony. Ze względu na zaatakowanie przez chorobę mięśni oddechowych, Cecylia nie jest w stanie samodzielnie oddychać.Nieustannie jest podłączona pod tlen, a w nocy pod specjalne urządzenie, które „oddycha” za nią. Opiekują się nią starsi rodzice, którzy są już na emeryturze. Rodzina jest bardzo uboga.

Swego rodzaju Bożym „przypadkiem”, rodzona siostra Cecylii, która jest klaryską w klasztorze w Hiszpanii, dowiedziała się o bł. Stefanie Wincentym Frelichowskim. Osoba bł. Wicka, tak ujęła jej serce, że zapragnęła modlić się o zdrowie dla Cecylii za Jego wstawiennictwem. Jej współsiostra z klasztoru, która jest Polką, napisała do naszej wspólnoty list z prośbą o wspólne podjęcie Nowenny. My z kolei pragniemy zaprosić do modlitwy o łaskę zdrowia dla Cecylii także Ciebie!

Nowenna rozpocznie się 20 lutego 2017 i bedzie trwała do 28 lutego. Już teraz wiemy, że modlić sie będzie rodzina Cecylii w Urugwaju, siostry klaryski w Hiszpanii, klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Nowenna będzie też odprawiana w Parafii pw. Wniebowzięcia NMP i Sanktuarium bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego w Toruniu oraz w Konkatedrze w Chełmży, czyli w mieście urodzenia bł. Wicka. Będziemy się oczywiście modliły także i my. Wielu spośród znajomych naszej wspólnoty, a także dalej z kolei znajomych ich znajomych, włączy się  w ten łańcuszek modlitwy o łaskę zdrowia dla Cecylii.

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Prośmy więc z wiarą, by obdarował według Swojej woli  Cecylię łaskami potrzebnymi dla Jej duszy i ciała:

Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty nam dajesz pasterzy według Serca Swego,
uzdalniając ich do ofiarnej miłości na wzór Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza.
Napełniony taką miłością, ksiądz Stefan Wincenty Frelichowski, uczestnik cierpień Chrystusowych,
poniósł męczeńską śmierć w służbie braciom, którzy doznali ogromu krzywd, bólu i opuszczenia.
Idąc ciemną doliną, zła się nie uląkł, lecz mężnie zło dobrem zwyciężał.
Racz, Panie, za wstawiennictwem Błogosławionego Stefana Wincentego,
udzielić mi łaski zdrowia dla Cecylii, o którą pokornie Cię proszę.
Spraw również w swej dobroci, aby ten heroiczny świadek miłości pasterskiej
rychło dostąpił chwały Świętych.
Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.