Nowy Rok bieży…

Zapraszamy do naszej Kaplicy na sylwestrowe szaleństwo modlitwy 🙂 Od godziny 20:00 do północy adoracja Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. O 24:00 powitamy Nowy Rok 2019 uroczystą Eucharystią. Jej główną intencją będzie modlitwa o pokój na świecie i o to, by każde ludzkie serce było otwarte na dar pokoju, który przyniósł Jezus. 1 stycznia 2019, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki,  poranna Msza św. będzie w naszej Kaplicy o godz. 9:00. Będzie to pierwsza w Nowym Roku Eucharystia sprawowane w intencjach powierzanych w naszym Klasztorze wstawiennictwu św. Józefa.

U progu Nowego Roku pomyślmy nad słowami Papieża Franciszka (1.01.2014):

„Z każdego zakątka ziemi ludzie wierzący wznoszą dziś modlitwę do Pana, prosząc Go o dar pokoju i o to, by potrafili nieść go do każdego środowiska. Niech w tym pierwszym dniu roku Pan pomoże nam wszystkim wejść bardziej zdecydowanie na drogi sprawiedliwości i pokoju. I rozpocznijmy od swego domu! Od sprawiedliwości i pokoju w domu, wśród nas. Rozpoczyna się w domu, a potem idzie się dalej, do całej ludzkości. Ale musimy zacząć w domu! Niech Duch Święty działa w sercach, niech je uwolni od zamykania się w sobie i zatwardziałości i niech sprawi, abyśmy potrafili wzruszyć się w obliczu słabości Dzieciątka Jezus. Pokój bowiem wymaga siły łagodności, wolnej od przemocy siły prawdy i miłości.

W ręce Maryi, Matki Odkupiciela, składamy z dziecięcą ufnością nasze nadzieje. Tej, która obejmuje swoim macierzyństwem wszystkich ludzi, powierzamy wołanie o pokój ludów uciemiężonych przez wojnę i przemoc, aby odwaga dialogu i pojednania przeważyła nad pokusami zemsty, przemocy i zepsucia. Prośmy Ją, aby Ewangelia braterstwa, głoszona i poświadczana przez Kościół, mogła przemówić do każdego sumienia oraz obalić mury, które uniemożliwiają nieprzyjaciołom uznanie siebie za braci.”