16 lipca przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe, które poprzedzi Triduum Maryjne.

O, Najświętsza Matko,
my wszyscy, którzy zamieszkujemy tę świętą Górę,
i którzy gasimy pragnienie naszych serc przy Twoim źródle,
uznajemy Twoje prowadzenie.
Wspomóż nas Twoim orędownictwem, oświeć nas swoim światłem.
Pozostań z nami.
Amen.

Tak modlili się pierwsi eremici, którzy zgromadzili się na Górze Karmel, przy źródle Eliasza. Ukochali Maryję, którą nazywali swoją Matką i Siostrą. Także my – w dniach Nowenny przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel – modlimy się ich słowami. Niech Maryja przytuli do Swego Serca, otoczy opieką i prowadzi do Źródła Wody Żywej wszystkich, którzy polecają się naszym modlitwom.

13, 14 i 15 lipca zapraszamy do naszej Kaplicy na bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel, poprzez Triduum Maryjne. Poprowadzi je w tym roku o. Marcin Szwarc – Oblat Maryi Niepokalanej. Każdego dnia o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św., po której o. Marcin wygłosi konferencję.

Każdy z dni Triduum będzie miał swoją myśl przewodnią:

– 13. 07. (w sobotę) tematem będzie „Wiara Maryi”;

– 14.07. (niedziela) – „Służyć znaczy kochać”. Po Mszy św. będzie Nabożeństwo Pojednania;

– 15.07. (poniedziałek) – „Żyć Eucharystią na co dzień”.

Te dni będą zupełnie wyjątkowe, ponieważ O. Marcin jest kustoszem pielgrzymującej po Polsce kopii wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej – Matki Pojednania. Dzięki temu Matka Boża w znaku Kodeńskiej Ikony zawita do naszego klasztoru i to Ona będzie prawdziwą Gospodynią dni tegorocznego Triduum.

16-tego lipca uroczystej Mszy św. Odpustowej o godz. 19:00 będzie przewodniczył Ks. Biskup Józef Szamocki.

Po Mszy św. – jak to już stało się tradycją – nasze świętowanie będzie trwało nadal podczas agapy, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników Odpustu.