Zapraszamy na rekolekcje z Teresą od Dzieciątka Jezus

W jednym z listów do ks. Maurycego Bellièra Teresa napisała: „Nie znacie mnie takiej, jaka jestem naprawdę.” Teresa jest bardzo „popularną” świętą. Wiele się o Niej pisze i mówi. W niezliczonych sytuacjach cytujemy Jej słowa. Ale na ile przez te różne komentarze i teksty zbliżamy się do poznania Jej taką, jaką była naprawdę…? Czy liczne interpretacje nie zaciemniają nam przypadkiem Jej obrazu, czy nie „naginamy” jej do własnych potrzeb i wyobrażeń?

W bieżącym roku obchodzimy 150 rocznicę urodzin Teresy. Dziękując Bogu za dar Jej życia, za to co ono przyniosło Kościołowi, Karmelowi, światu, każdej i każdemu z nas –  zapraszamy do przeżycia z Teresą krótkich rekolekcji, w których poprowadzi nas ks. Andrzej Muszala i Wspólnota Pustelnia.

Rekolekcje odbędą się w naszym Karmelu, w dniach 29.09. – 1.10. 2023 r.

Rozpoczną się w piątek, 29 września o 18:30 Mszą Świętą, a zakończą ok. 13:00 w niedzielę, 1 października. W planie będzie codzienna Eucharystia, konferencje, czas na świadectwa, osobistą modlitwę i spotkanie z naszą wspólnotą. Osoby przyjezdne prosimy o zgłoszenie zamiaru uczestnictwa w rekolekcjach telefonicznie: 56 466 47 83, bądź mailowo: klasztor@karmellasin.pl. Jednocześnie bardzo prosimy o samodzielne znalezienie sobie noclegów.